تماس ازتلفن ثابت باشماره

9099070219

ساعت کارمرکزمشاوره

همه روزه و ایام  تعطیل از ساعت 8 الی 22

چاقو کشی چه مجازاتی دارد زندان دارد مشاوره با وکیل در یزد با تلفن9099070219 تماس از تلفن ثابت

 با سلام

برای مشاوره  حقوقی تلفنی با شماره 9099070219 از خط ثابت(تلفن منزل یا
محل کار) تماس حاصل فرمایید و پاسخ سوال خود را به صورت فوری دریافت
نمایید . موفق باشید

پاسخگویی به سوالات حقوقی توسط وکیل برای مشاوره کتبی کلیک کنید

بازپرس شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل : خانواده ها توجه کنندفرزندانشان با خود چاقو حمل نکنند > پرتال جامع قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران

بازپرس شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل : خانواده ها توجه کنندفرزندانشان با خود چاقو حمل نکنند

بازپرس شعبه سوم دادسراي عمومي و انقلاب اردبيل درباره مجازات جرم چاقوکشي گفت: در قانون مجازات اسلامي دو نوع مجازات براي چاقوکشي تعيين شده است .

به گزارش اداره کل روابط عمومي و اطلاع‌رساني قوه‌قضائيه به نقل از روابط عمومي دادگستري استان اردبيل، بازپرس شعبه سوم دادسراي عمومي و انقلاب اردبيل درباره مجازات جرم چاقوکشي گفت: در قانون مجازات اسلامي دو نوع مجازات براي چاقوکشي تعيين شده است: نوع اول زماني است که فردي بوسيله چاقو يا هرنوع اسلحه ديگر تظاهر و قدرت نمايي کند و آن را وسيله مزاحمت اشخاص يا اخاذي يا تهديد قرار دهد يا با کسي گلاويز شود در اين صورت طبق ماده 617 قانون مجازات اسلامي متهم به حبس از 6 ماه تا دوسال و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

جهانگيري افزود: در ماده 614 آمده است که هر کسي عمداً به ديگري جرح يا ضربي وارد آورد که موجب نقصان يا شکستن يا از کار افتادن عضوي از اعضاء يا منتهي به مرض دايمي يا فقدان يا نقص يکي از حواس يا مانفع يا زوال عقل مجني عليه گردد در مواردي که قصاص امکان نداشته باشد چنانچه اقدام وي موجب اخلال در نظم و صيانت و امنيت جامعه بيم تجري مرتکب يا ديگران گردد به دو تا پنج سال حبس محکوم خواهد شد و در صورت درخواست مجني عليه مرتکب به پرداخت ديه نيز محکوم مي‌شود بعد قانونگذار در تبصره ماده 614 فرموده در صورتي که جرح وارده منتهي به ضايعات فوق نشود و آلت جرح اسلحه يا چاقو و امثال آن باشد مرتکب به سه ماه تا يکسال حبس محکوم خواهد شد.

وي خاطرنشان کرد: فرقي که اين دو نوع رسيدگي دارد اين است که در مورد جرح عمدي با چاقو قانونگذار شدت عمل بيشتري به جرم‌شان داده است اصولاً در قانون آئين دادرسي کيفري ما دو نوع قرار بازداشت موقت داريم يکي در ماده 33 ق.آ.د و 35 ق.آ.د.ک مواردي را ذکر کرده که صدور قرار بازداشت موقت اجباري و الزامي است.

وي ادامه داد:بند هـ ماده 35 ق.آ.د.ک ذکر کرده در کليه جرائمي که به موجب قوانين خاص مقرر شده باشد نيز قرار بازداشت موقت اجباري است و بايست متهم تا زمان صدور حکم و شروع به اجراي آن در بازداشت بماند در مورد چاقو به آن لحاظ اهميت جرم حفظ نظم و خطرات احتمالي جبران‌ناپذير آن قانونگذار در ماده واحده‌اي با عنوان ماده واحده قانون مجازات شلاق براي کسي که با چاقو يا نظاير آن مثل موکت بر، کارد آشپزخانه، کارد ميوه‌خوري، قمه، اسلحه، داس، تبر، ساتور و غيره جراحتي به کسي وارد آورد تا صدور حکم و شروع به اجراي حکم صادره قرار بازداشت موقت پيش بيني کرده است لذا علاوه بر مجازات که در مورد ضارب يا چاقو پيش‌بيني کرده است چنين فردي مي‌بايست تا صدور حکم بازداشت شود و ديه‌هاي سنگين نيز در انتظار وي مي‌باشد.

بازپرس شعبه سوم دادسراي عمومي و انقلاب اردبيل درباره علل وقوع جرم چاقوکشي گفت: به نظر حقير علت هاي گوناگوني مي‌توان براي آن ذکر کرد: 1- اينکه طرف نمي‌تواند مشکل خود را با صحبت کردن حل کند. 2- عصبانيت بي‌جا و زودگذر. 3- چون چاقو به آساني در دسترس افراد قرار دارد. 4- آشنا نبودن به قوانين و مجازات و عدم توجه به عواقب خطرناک آن که در خيلي از موارد منجر به فوت فردي مي‌شود که لطمات جبران‌ناپذيري را به خانواده هردو طرف وارد مي‌آورد.

وي درباره پيشگيري از وقوع اين جرم گفت: در جرايم چاقوکشي همانطوري که سيگار دروازه اعتياد است، داشتن چاقو دروازه چاقوکشي است. خانواده هاي محترم بايد توجه داشته باشند که فرزندان آنان و جوانان و نوجوانان چاقو با خود حمل نکنند و همچنين افراد مواظب دوستان خود و فرزندانشان باشند به علت دوست ناباب به کارهاي خلاف کشيده مي‌شوند در نهايت برخورد شديد با چنين افراد در مرحله رسيدگي يکي از راههاي پيشگيري است اميدوارم شاهد چنين جرايمي در بين خانواده هاي محترم نباشيم./ف

 

کد: 28581
گروه: حوزه رياست
نویسنده خبر: بولتن خبری قوه قضائیه

جازات چاقو کشی

برای مشاوره  حقوقی تلفنی با شماره 9099070219 از خط ثابت(تلفن منزل یا
محل کار) تماس حاصل فرمایید و پاسخ سوال خود را به صورت فوری دریافت
نمایید . موفق باشید

پاسخگویی به سوالات حقوقی توسط وکیل برای مشاوره کتبی کلیک کنید

 

 

 

پاسخگویی به سوالات حقوقی توسط وکیل برای مشاوره کتبی کلیک کنید


 • راهکار شکایت حقوقی از کارمندان متخلف مشاوره تلفنی با وکیل تلفنی باشماره 9099070219 (532)

               راهکار شکایت حقوقی از کارمندان متخلف                   اگر کارمندی به وظیفه‌اش عمل نکند، یا وظیفه‌اش را درست و            درمان...

  ادامه مطلب: ...

 • سامانه ابلاغیه دادگاه نحوه ثبت نام در سامانه ثنا چگونگی مشاهده ابلاغیه دادگستری ثبت و پیگیری شکایت اینترنتی از طریق سامانه ثنا تغییر و فراموشی رمز شخصی سامانه ابلاغ مفاهیم پیامک‌های ارسالی از سامانه ثنا 4 نکته مهم راجع به سامان (2210)

  ساعت کار دفاتر خدما ت الکترونیک قضایی مشاهده ابلاغیه دادگاه از طریقه سامانه ثنا سامانه ابلاغیه...

  ادامه مطلب: سامانه...

 • شرایط پذیرش تقاضای اعسار از سوی بدهکار نظریه مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضاییه (170)

  نظریه مشورتی در مورد امکان ممنوع الخدمات کردن محکوم علیه مالی مسدودی کد ملی   شماره نظریه:...

  ادامه مطلب: شرایط...

مشاوره  تلفنی با وکیل .وکیل تلفنی برای مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 9099070219 از تلفن ثابت تماس حاصل فرمایید.کلیه خدمات قرارداد،اظهار نامه و دادخواست، شکواییه و لایحه دفاعیه کیفری و حقوقی و سایر احتیاجات حقوقی خود را که توسط وکلا و کارشناسان زبده این سایت تنظیم می گردد را در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید.

مشاوره تلفنی با وکیل تلفنی شماره تلفن وکیل .در دنیای پر سرعت امروز که ثانیه ها در حکم طلا ست دیگر نگران وقت و هزینه خود نباشید. می توانید خدمات آنلاین این وبسایت را که توسط وکلای این سایت تنظیم می گردد را در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید.

مشاوره حقوقی تلفنی به عنوان یکی از ابزارهای مدرن دنیای غرب از سالیان گذشته مطرح بوده و هدف از این وبسایت ارایه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین می باشد .مشاوره حقوقی تلفنی با صدای مشاور در ایران اغاز شد.

 شماره تماس :9099070219 (تماس از تلفن ثابت همه روزه و ایام تعطیل)
سامانه پاسخگویی به سوالات حقوقی و قضایی در ایران
با صدای مشاور در هر زمان و مکان پاسخ سوالات و مشکلات حقوقی و قضایی و خانوادگی خود را دریافت نمایید.
تماس همه روزه و ایام تعطیل از ساعت 8صبح الی 22

خدمات ما

مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل دادگستری با شماره 9099070219 تماس از تلفن ثابت-قبول وکالت در تهران و یزد

اطلاعات بیشتر

تماس با وکیل با شماره تلفن 9099070219 تماس از تلفن ثابت