تماس ازتلفن ثابت باشماره

9099070219

ساعت کارمرکزمشاوره

همه روزه و ایام  تعطیل از ساعت 8 الی 22

مشاوره در خصوص حضانت فرزند با وکیل دادگستری مشاوره حقوقی تلفنی با شماره 9099070219 سن حضانت چقدر است

بعد از جدایی قانونی والدین از یکدیگر حضانت پسر تا 7سال و دختر تا 7 سال با مادر است.

 
 
 
 

بعد از جدایی قانونی والدین از یکدیگر حضانت پسر تا 7 سال و دختر تا 7 سال با مادر است.
از 7 تا 9 سالگی دختر با پدر به سر می‌برد و بعد از 9 سالگی دختر مخیر خواهد بود با پدر یا مادر زندگی کند. هر کدام را پذیرفت قانون حضانت را به او می‌دهد. زیرا دختران تا 7 سالگی نیازمند یادگیری امور زنانه و مادرانه هستند و با تماس خاص مادر، قادر به یادگیری این وظایف خواهند بود.
جا به جایی طفل حتی پس از سنی که حضانت به دیگری منتقل می‌شود باید با اجازه والد دیگر باشد و محل نگهداری طفل آخرین محل اقامت طفل قبل از طلاق است.
سقوط حضانت
سقوط حضانت در موارد زیر رخ می‌دهد:
1- جنون 2- فوت 3- ازدواج زوجه 4- عدم لیاقت هر یک از والدین 5- توافق طرفین مبنی بر واگذاری حضانت به دیگری 6- بیماری شخصی 7- انحطاط اخلاقی
یکی از موارد انحطاط اخلاقی اعتیاد است. زیرا فرد معتاد به حاشیه جامعه رانده می‌شود و نمی‌تواند شغل شرافتمندانه‌ای داشته باشد در نتیجه به انواع

       
 

" در رابطه با مسئله حضانت آنچه اهمیت دارد، مصلحت طفل است نه خود پدر و مادر و حق حضانت پدر یا مادر، زیرا مصلحت طفل بالاتر از حق است.... "

 
   
       

و اقسام بزهکاری اجتماعی روی می‌آورد و بخصوص اگر طفل دختر باشد ممکن است پیامد نامطلوب دیگری را برای دختر به همراه داشته باشد.
در صورتی که پدر و مادر هر دو معتاد باشند. حضانت طفل را به ولی قهری (جد پدری) می‌دهند. در غیر این صورت به شخص ثالثی که دادگاه تشخیص بدهد، واگذار می‌شود و هزینه آن را از پدر دریافت می‌کنند.
در رابطه با مسئله حضانت آنچه اهمیت دارد، مصلحت طفل است نه خود پدر و مادر و حق حضانت پدر یا مادر، زیرا مصلحت طفل بالاتر از حق است.
اگر مصلحت طفل ایجاب کند که فرزند پیش هیچ یک از آنها نباشد، دادگاه به شخص ثالث رای می‌دهد. زیرا عدم حمایت اطفال ممکن است مسائل جانبی دیگری را ایجاد کند. به عبارت دیگر خانواده سالم، نوید جامعه سالم را می‌دهد و فرزندان ارزش‌های خود را از خانواده می‌گیرند و بعدها می‌توانند آنها را به جامعه انتقال دهند. به این ترتیب نقش پدر و مادر در شکل‌گیری شخصیت فرزندان بسیار مهم است و دخالت دادگاه می‌تواند زمینه‌ساز آزادی و آرامش کودک در این گونه موارد باشد.
شرایط حضانت
شرایط حضانت در قانون مدنی:
1- عقل 2- توانایی عملی 3- شایستگی اخلاقی 4- عدم ابتلا به بیماری واگیردار 5- اسلام 6- عدم ازدواج مادر.
عقل: انجام هر کاری، به ویژه تربیت فرزندان نیاز به برخورداری از عقل دارد. توانایی عملی: حتما باید توانایی عملی وجود داشته باشد. اگر پدری معتاد باشد و فاقد توانایی عملی برای تربیت فرزند باشد حق حضانت از او سلب می‌شود.
شایستگی اخلاقی: اگر خدای ناخواسته از فرزندان سوءاستفاده کند مثلا آنها را برای تکدی‌گری وادار کند، شایستگی اخلاقی ندارد.
عدم ابتلا به بیماری واگیردار: افرادی که دارای بیماری مسری و واگیردار

       
 

" جا به جایی طفل حتی پس از سنی که حضانت به دیگری منتقل می‌شود باید با اجازه والد دیگر باشد و محل نگهداری طفل آخرین محل اقامت طفل قبل از طلاق است.... "

 
   
       

هستند باید قرنطینه شوند چه رسد به این که در ارتباط با دیگران باشند و سرپرستی دیگران را عهده‌دار شوند.
عدم ازدواج مادر: اگر مادری ازدواج کند هرچند طفل شیرخوار هم داشته باشد حضانت طفل از او گرفته می‌شود.
ضمانت اجرایی قانون حضانت
1- عدم تسلیم طفل (3 تا 6 ماه حبس و 3 میلیون ریال جریمه)
2- عدم مواظبت موجب سقوط حضانت می‌شود
3- ممانعت از استرداد طفل
4- منع ملاقات، موجب جریمه فرد و سلب حضانت می‌شود
5- حضانت بعد از سن بلوغ
- زمانی که زن و شوهر از هم طلاق می‌گیرند، هر کدام قصد انتقام‌گیری از طرف مقابل را دارند و بچه‌ها را بازیچه دست قرار می‌دهند که قانونگذار ضمانت اجرایی آن را بیان کرده است.
- اگر والدی که حضانت طفل برعهده اوست از طفل نگهداری نکند، این امر موجب سقوط حضانت می‌شود.
- استرداد کننده حبس می‌شود (تا عمل استرداد، حبس می‌شود) اگر کسی مانع دادن طفل به مادر شود فرد مانع را حبس می‌کنند تا عمل استرداد انجام گیرد و پس از استرداد طفل توسط مادر از زندان آزاد می‌شود.
- چنانچه یکی از والدین، دیگری را از ملاقات منع کند. بار اول و دوم جریمه نقدی می‌شود و برای بار سوم حضانت از وی سلب و به طرف مقابل داده می‌شود.
- سن بلوغ در دختران 9 سال است. دختر پس از 9 سالگی مخیر است تا یکی از والدین را انتخاب کند و به آن کس که خود انتخاب کرده تحویل داده می‌شود.
- توجه کنید که فساد اخلاقی مادر، مانع ملاقات مادر از طفل نمی‌شود زیرا ملاقات فرزند، حق طبیعی مادر است.
حضانت چه برعهده پدر باشد یا مادر، نفقه برعهده پدر است. بنابراین باتوجه به این که خانواده در شکل‌گیری شخصیت فرزندان نقش عمده‌ای را داراست، باید از اعمالی که به شکل‌گیری شخصیت کودک لطمه وارد می‌کند، خودداری کنیم.
شخصیت آینده فرزندان ما ترازوی اعمال پدران و مادران خواهد بود.


 • راهکار شکایت حقوقی از کارمندان متخلف مشاوره تلفنی با وکیل تلفنی باشماره 9099070219 (362)

               راهکار شکایت حقوقی از کارمندان متخلف                   اگر کارمندی به وظیفه‌اش عمل نکند، یا وظیفه‌اش را درست و            درمان...

  ادامه مطلب: ...

 • سامانه ابلاغیه دادگاه نحوه ثبت نام در سامانه ثنا چگونگی مشاهده ابلاغیه دادگستری ثبت و پیگیری شکایت اینترنتی از طریق سامانه ثنا تغییر و فراموشی رمز شخصی سامانه ابلاغ مفاهیم پیامک‌های ارسالی از سامانه ثنا 4 نکته مهم راجع به سامان (1581)

  ساعت کار دفاتر خدما ت الکترونیک قضایی مشاهده ابلاغیه دادگاه از طریقه سامانه ثنا سامانه ابلاغیه...

  ادامه مطلب: سامانه...

 • : پاسخگویی به سوالات حقوقی توسط وکیل برای مشاوره کتبی کلیلک کنید (469)

  برای مشاورهحقوقی تلفنی با شماره 9099070219 از خط ثابت(تلفن منزل یا محل کار) تماس حاصل فرمایید و...

  ادامه مطلب: : پاسخگویی...

مشاوره  تلفنی با وکیل .وکیل تلفنی برای مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 9099070219 از تلفن ثابت تماس حاصل فرمایید.کلیه خدمات قرارداد،اظهار نامه و دادخواست، شکواییه و لایحه دفاعیه کیفری و حقوقی و سایر احتیاجات حقوقی خود را که توسط وکلا و کارشناسان زبده این سایت تنظیم می گردد را در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید.

مشاوره تلفنی با وکیل تلفنی شماره تلفن وکیل .در دنیای پر سرعت امروز که ثانیه ها در حکم طلا ست دیگر نگران وقت و هزینه خود نباشید. می توانید خدمات آنلاین این وبسایت را که توسط وکلای این سایت تنظیم می گردد را در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید.

خدمات ما

مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل دادگستری با شماره 9099070219 تماس از تلفن ثابت-قبول وکالت در تهران و یزد

مشاوره حقوقی تلفنی به عنوان یکی از ابزارهای مدرن دنیای غرب از سالیان گذشته مطرح بوده و هدف از این وبسایت ارایه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین می باشد .مشاوره حقوقی تلفنی با صدای مشاور در ایران اغاز شد.

 شماره تماس :9099070219 (تماس از تلفن ثابت همه روزه و ایام تعطیل)
سامانه پاسخگویی به سوالات حقوقی و قضایی در ایران
با صدای مشاور در هر زمان و مکان پاسخ سوالات و مشکلات حقوقی و قضایی و خانوادگی خود را دریافت نمایید.
تماس همه روزه و ایام تعطیل از ساعت 8صبح الی 22

اطلاعات بیشتر

تماس با وکیل با شماره تلفن 9099070219 تماس از تلفن ثابت